Loading...
Hakkımızda

“10 mart 1989 yılında kurulan SPA Sigorta acenteliği aynı yılın sonlarına doğru ihtisas sigortacılığına başlamış ve Commercial Union Sigorta birlikteliği ile Film sigortası poliçesini ülkemizde ilk yazan kurum olmuştur.Özel riskler konusunda uzmanlaşan acenteliğimiz sonraki yıllar peş peş bir çok yeni poliçeye imza atarak hayata geçirmiştir. SPA sigorta kanalıyla ülkemizde ilk kez kesilen poliçeleri şöyle sıralayabiliriz.

1. Film Negatifleri Kaza All Risks Sigortası (1990)
2. Film Prodüktörleri Tazminat Sigortası ( 1991)
3. Film Ekipmanları ve Sahne Dekorları Kaza All Risks sigortası (1991)
4.Ekstra giderler Sigortası ( 1992)
5.Film çekimlerinde Hava Muhalefeti Sigortası ( 1999 )
6.Sinemaks (2003)

1990 yılından itibaren 500 e yaklaşan uzun metraj sinema filmini 1.000 in üzerinde reklam filmini sigortalayan şirketimiz kırılması çok zor olan başarılara imza atmıştır.

2002 yılından itibaren AXA sigorta birlikteliği ile çalışmalarını yürüten acenteliğimiz Özel Riskler alanında zirveye yerleşmiştir.

2005 yılında ” 2005 Universiade İzmir Olimpiyat Oyunları” nin 142 ülkeden 5600 sporcunun katıldığı 386 teknik ekibin çalıştığı 640 rehberin görev yaptığı 364 sanatçının katıldığı devasa organizasyonun çok geniş kapsamlı Sorumluluk , Ferdi Kaza, Dekor-Kostüm sigortaları ile birlikte tesislerin Yangın sigortası ve Elektronik Cihazlarının sigortası tarafımızdan yapılmış ve organizasyon sonunda İzmir Belediye Başkanı ve Üniversiade olimpiyat oyunları organizasyon komitesini tarafından şirketimi teşekküre layık görülmüştür.

2007 yılında TMMOB bağlı odalar ile yapılan görüşmeler sonucunda ilk kez odaların toplu Ferdi Kaza sigortası SPA tarafından gerçekleştirilmiş ve sırasıyla Mimarlar Odası , Elektrik Mühendisleri odası , Makine mühendisleri odasının üye aidatını ödeyen tüm üyelerinin Ferdi Kaza sigortası SPA tarafından yapılmıştır.

2010 yılında ülkemizde yine ilk kez “Dublör” ler için özel Ferdi Kaza teminatı üretilmiş , havada yapılan akrobatik hareketlerden su içine atlama dalma ve su altı hareketlerine kadar çok geniş bir risk yelpazesindeki rizikolara teminatlar verilmeye başlanmıştır.

2015 yılında Sinemaks poliçesinin içeriği değiştirilerek tamamıyla sinema sektörüne özel , sektörün tüm risklerini içeren çok geniş kapsamlı yeni bir ürün “Sinemaks “ hayata geçirilmiştir.

Yerli sinemanın dışında 2015 yılı sonuna kadar teminat verdiğimiz yabancı film adedi ise 26 ya ulaşmıştır.